Ofiste de Şık Olmanın Yolunu Bu Aksesuarlarla Keşfedin!

Ofis şıklığı, monoton giyim tarzlarına renk ve stil katmanın bir yoludur. Telefon askısı, gözlük askısı ve şık yaka kartlıkları gibi aksesuarlar, işlevsellikleriyle günlük ofis yaşamınızı kolaylaştırırken, aynı zamanda tarzınızı da yansıtmanıza yardımcı olur. Bu rehber, beyaz yakalıların ofis modasını nasıl canlandırabileceklerine dair yaratıcı fikirler sunar.

Ofiste şıklık, yaratıcılıkla başlar.

Giyinme deyince iki kez düşündüğümüz bazı anlar vardır. Bunlardan ilki çalıştığımız yere giderken ne giyeceğimizdir. Rengi çok dikkat çekmesin, boyu iyi olsun, rahat olsun gibi kıstaslara göre kıyafet seçeriz. Fakat bazen içinde sıkıcı hissettiğimiz kombinleri aksesuarlarla renklendirmek ve tarzımıza uydurmak isteriz. Kimi zaman bunu yapmak çok kolay olmayabilir. 

Ofis ortamında çalışan beyaz yakalıların aklına ilk gelen kıyafetler genelde beyaz, gri, lacivert, krem gibi renklerde takım elbiseleri oluyor. Hepsiyle kombinelene bilecek aksesuarları Happy Nes-de bula bilirsiniz. Elbette iş yerinde ne giydiğiniz oranın ortamına, esnekliğine göre değişmekle birlikte giyim tarzınızı yansıtmak için ofise uygun doğru aksesuarlara sahip olmayabilirsiniz. İş yerinizde çok sesli, çok büyük veya ışıltılı takılar kullanamayacağınız aşikar. Peki ya diğer aksesuarlar? Fular çok popüler ve şık bir aksesuar tercihi olabilir, hem de her tarzda ve renkte kullanabilirsiniz.

Yaşamınızı belki de çoğunu geçireceğiniz ofis ortamını kendiniz için keyifli hale getirmek, hatta bazen kuralları esnetmek çok göze batmamakla birlikte size cesur bir görünüm vermede de etkili olabilir.

Sabah ofisinize girdiğinizde tek tip insan görmekten sıkılmış olmalısınız, dönüp kendinize baktığınızda da sizin de onlardan biri olduğunu fark etmeniz çok zaman almaz; o halde değişiklik yapmaya başlayın ve aşağıda önereceğimiz muhtemelen aklınıza gelmemiş bazı aksesuarları hayatınıza katın. Dikkat çekmeyen ve işlevsel olan bu aksesuarlar kimseyi rahatsız etmeyecek, belki de iş yerinizde yeni bir trend başlatmanızı sağlayacaktır.

Ofis Şıklığınızı İkiye Katlayacak Aksesuarlar

1. Telefon Askısı

Özellikle günlük hayatta görmeye alıştığımız telefon askıları beyaz yakalıların da kombinlerini renklendirebilir ve toplantı koşuşturmacalarında en iyi arkadaşı olabilir. Elinizde dosyalar ve bilgisayarınız varken bir de telefonunuzu düşünmenize gerek kalmadan aynı zamanda tek tip ofis kombini çizgisini de aşarak tarzınızı yansıtabilirsiniz.

2. Gözlük Askısı

Gelelim ikinci aksesuara: Gözlük askısı! Daha çok yaşlı insanlarda görmeye alıştığımız bu aksesuar günümüz vintage modasının vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi diyebiliriz. İnceliği ve zarafetiyle ofiste hiç de sırıtmayacak olan bu aksesuar hem görüntünüze vintage bir hava katacak ham de işlevselliği ile gününüzü kolaylaştıracak. ‘Gözlüğümü gördünüz mü?’ diye aramaya son vereceksiniz.

3. Yaka Kartlığı

Şaşırdınız değil mi, böylesine sıkıcı bir ürün nasıl olur da kombinlerinize hayat verebilir diye. Şık giyinmenin püf noktalarından biri de üstünüzde taşımak zorunda olduğunuz parçaları da kendinize uygun hale getirmektir. Askılı yaka kartlığı ise buna çok güzel bir örnek olabilir. Eğer iş yerinizde beyaz yakalılar arasında böyle bir uygulama varsa siz de askısının renkleri sizi ve kombinlerinizi yansıtacak bir yaka kartlığı edinebilir, ofiste fark yaratabilirsiniz.

Ofis Arkadaşınıza Bu Aksesuarlardan Birini Hediye Edin

Dediğimiz gibi bu aksesuarlarla dikkat çekmemek mümkün değil! Ofisinizde başlattığınız bu trendi güçlendirmek için bir aksesuarı da ofis arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Onlarca renk ve benzersiz model arasından hem kendinize hem arkadaşınıza beğeneceğiniz bu aksesuarlar hayatınızı kolaylaştırmaya da devam edecek.

‘Beyaz Yakalılar Modadan Anlamaz’ Diyenleri Yalancı Çıkarın

Verdiğimiz aksesuar tavsiyelerini uygulamak ve yaratıcılığınızı konuşturmanın tam zamanı! Unutmayın ki monotonlaşan günlerinizi renklendirmek, hayatınıza küçük değişiklikler katmaktan geçer. Bırakın hayatınızın belki de çoğunu geçirdiğiniz ofisiniz sizin için konforlu ve zevkli bir alana dönüşsün. Gününüze değer kattığınız, kendinize daha çok baktığınız ve işinizi zevkle yaptığınız günler dileriz.

Soru: Ofis şıklığımı nasıl artırabilirim?

Cevap: Ofis şıklığınızı artırmanın yollarından biri, işlevsel ve şık aksesuarlar kullanmaktır. Telefon ve gözlük askısı gibi günlük kullanımı kolaylaştıran aksesuarlar, ofis kombinlerinize modern bir dokunuş katar. Yaka kartlığı gibi kişiselleştirilebilir aksesuarlar ise hem pratiklik hem de stil sunar. Bu basit ama etkili aksesuarlarla, ofiste sade ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

AKTİF YAŞAM TARZI İÇİN TELEFON ASKILARI adlı içeriğimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

En Çok Tercih Edilen Ürünler